Van Gaal: Niewielu menedżerów tego dokonało

Ostatnia aktualizacja: 21/05/16 21:55, Komentarzy: 8

0
8

Manchester United pokonał w finale Pucharu Anglii Crystal Palace FC 2:1. Menedżer "Czerwonych Diabłów", Louis van Gaal, stwierdził, że jego zespół zasłużył na zwycięstwo.

- To fantastyczne zdobyć ten tytuł dla klubu, dla kibiców, a także dla mnie, ponieważ wygrywałem puchar w czterech krajach. Niewielu menedżerów tego dokonało
- powiedział Van Gaal, cytowany przez "BBC".

Jego podopieczni w finale na Wembley najpierw musieli odrabiać straty, a od końcówki pierwszej połowy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Chrisa Smallinga. - W "10", graliśmy też we wtorek wieczorem, jednak uważam, że zasłużyliśmy na wygraną - ocenił Holender.

Zwycięską bramkę w 111. minucie strzelił wychowanek "Czerwonych Diabłów", Jesse Lingard. - To był super gol, co nie? - powiedział Van Gaal, który w ten sposób został trzecim holenderskim trenerem, który zdobył Puchar Anglii. Wcześniej dokonali tego Ruud Gullit i Guus Hiddink.