Van Gaal: Wspaniały występ moich piłkarzy

Manchester United pokonał w czwartek na własnym stadionie FC Midtjylland 5:1 i wywalczył awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Trener "Czerwonych Diabłów", Louis van Gaal powiedział po spotkaniu, że jego zespół bardzo potrzebował zwycięstwa z duńską drużyną.

To był wspaniały występ moich piłkarzy. Kibice mogli podziwiać ofensywny styl gry. Nasi rywale w 27. minucie chyba po raz pierwszy przekroczyli środek boiska i od razu strzelili nam gola. W normalnych warunkach nasza pewność siebie powinna spaść, ale tym razem tak nie było. Chwilę później zdobyliśmy bramkę i nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. To było niewiarygodne. Moim graczom należą się słowa uznania, bo nie było łatwo –

– Marcus Rashford był niesamowity. W pierwszej połowie biegał po całym boisku. W przerwie powiedziałem mu, że jeśli ustawi się bliżej pola karnego, to zdobędzie gola. Po zmianie stron udało mu się zaliczyć dwa trafienia

Wygrana 5:1 z wieloma nastolatkami w składzie to fantastyczne osiągniecie. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Wciąż walczymy na trzech frontach. Teraz czeka nas spotkanie z Arsenalem. Trudno będzie nam się zregenerować, ale musimy dać sobie radę