betclic

Van Gaal wierzy w Rooneya

Ostatnia aktualizacja: 22/08/15 09:48, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Louis van Gaal docenia samokrytykę złożoną przez Wayne Rooneya. Uważa, że świadomość słabszej gry pomoże Anglikowi wrócić do optymalnej formy.

Rooney znalazł się pod ostrzałem krytyki po mało imponującym początku sezonu. Piłkarz częściowo zgodził się z tymi głosami. Przyznał się do słabej gry w meczu z Aston Villą. Z postawy zawodnika cieszy się Louis van Gaal.

- Wszystko zaczyna się od samego piłkarza. On musi wiedzieć, że grał źle, bo inaczej się nie poprawi. To świetnie, że piłkarz przyznaje się do słabej formy. Może to jednak wywołać z większą presją ze strony mediów. Jest jednak bardzo pewny siebie. Ja też wierzę, że szybko dojdzie do optymalnej formy i będzie strzelał gole - mówi Holender.

Być może wpływ na słabszą grę Rooneya miała kolejna zmiana pozycji. W tym sezonie kapitan "Czerwonych Diabłów" występuje jako środkowy napastnik.

- Rooney zna moje wymagania. Wie, czego oczekuję od napastnika, jak musi teraz grać. Wierzy, że może to robić. Ja też, bo inaczej nie ustawiłbym go na tej pozycji. W zeszłym sezonie grał w wielu miejscach, ale uważam, że najlepiej sprawdzi się na środku ataku. Jego druga pozycja to "dziesiątka" - mówi van Gaal.
Źródło: ESPN
Dodaj komentarz
Junior starszy
fan united
Zarejestrowany od: 728 dni
Ilość komentarzy: 238
Oceny: +145
Kibicuje:
Manchester United Anglia Bayern Monachium Polska FC Barcelona
23.08.2015 / 07:37:38
Jak piłkarz wie że gra słabo, to po chwili gwiazda sezonu!
Solidny ligowiec
nastukany
Zarejestrowany od: 841 dni
Ilość komentarzy: 1095
Oceny: +644
Kibicuje:
Argentyna Manchester United Olympique Lyon AS Monaco PSG Borussia Dortmund AC Milan Juventus Turyn Ajax Amsterdam Widzew Łódź
22.08.2015 / 10:24:25
Bardzo Dobrze, Rooney juz dzisiaj pokaze na co go stac . ! pozdro Wayne .

Tabela