betclic

Van Gaal zapowiada transfery

Ostatnia aktualizacja: 23/10/15 08:10, Komentarzy: 1

5
1
Fot. AGIF / Shutterstock.com

Louis van Gaal jest kolejnym menedżerem, który apeluje o ustanowienie przerwy zimowej w rozgrywkach Premier League. Zdaniem Holendra jej brak jest zły dla angielskich drużyn.

Premier League jest jedyną z najważniejszych lig w Europie, która nie zatrzymuje się nawet w okresie świąteczno-noworocznym. Zdaniem van Gaala takie tempo rozgrywek ma szkodliwy wpływ na zawodników.

- Brak przerwy zimowej to najgorsza rzecz w angielskim futbolu. To złe dla klubów i reprezentacji. Trzeba to zmienić - mówi van Gaal.

- Od ilu lat reprezentacja Anglii nic nie wygrała? - pyta Holender. I od razu wyjaśnia przyczynę takiego stanu rzeczy. - To także dlatego, że wszyscy piłkarze są wycieńczeni pod koniec sezonu.

Van Gaal zasugerował, że w zimowym oknie transferowym na Old Trafford trafią nowi piłkarze.

- Zawsze wolałem dość małe kadry. Wydaje mi się, że mam najwęższy skład w całej lidze. W zeszłym sezonie mieliśmy 24 piłkarzy. Wtedy sprzedaliśmy piętnastu zawodników, a kupiliśmy tylko pięciu. W tym roku odeszło od nas dziesięciu piłkarzy, a przyszło sześciu - wyjaśnia Holender.

- 22 piłkarzy z pola i trzech bramkarzy to wystarczająca liczba. Wciąż zatem nasza kadra jest zbyt wąska - dodaje van Gaal.

Manchester United zajmuje obecnie trzecie miejsce w Premier League. Do prowadzących rywali zza miedzy z City traci tylko dwa punkty. Bezpośrednie starcie obu drużyn odbędzie się już w niedzielę.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
schnor25
Zarejestrowany od: 1734 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8950
Kibicuje:
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
23.10.2015 / 08:56:48
Taka specyfika ligi, że tutaj się gra non stop. Jak nie liga, to krajowe puchary, na tym polega cały urok angielskich rozgrywek. Jest ciężko, lecz na sam koniec najsilniejszy ze stawki spija śmietankę.