Van Persie blisko utraty oka, skończyło się na strachu

Ostatnia aktualizacja: 07/11/16 07:28, Komentarzy: 2

0
2

Robin van Persie podczas niedzielnego meczu 10. kolejki ligi tureckiej pomiędzy Fenerbache Stambuł a Akhisarem Belediyespor doznał groźnie wyglądającego urazu lewego oka. Pierwsze doniesienia medialne były bardzo niepokojące.

Van Persie w 26. minucie strzelił gola otwierającego wynik spotkania. Niecały kwadrans później po starciu z zawodnikiem rywala Abdoulem Sissoko padł na ziemię trzymając się za lewe oko. Powtórki pokazały, że w ferworze walki otrzymał on przypadkowy cios. Pojawiło się krwawienie pod powiekami. Holender nie dokończył meczu i został odwieziony do szpitala. W mediach tureckich spekulowano już nawet o utracie wzroku w uszkodzonym oku.

Na szczęście okazało się, że  nie jest tak źle. - Badania nie wykazały niczego poważnego. Robin ma się dobrze, będzie widział. Mogło być zdecydowanie gorzej - powiedział klubowy lekarz Fenerbahce.

Van Persiego i tak czeka dłuższa przerwa w treningach. Fenerbache wygrało mecz z Akhisarem 3:1.
Źródło: goal.com