Vardar Skopje zdemolował Vive Kielce w LM

mgilert, Shutterstock
Vardar Skopje wygrał 34:24 z Vive Kielce w szóstej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęła drużyna z Macedonii. Najpierw prowadziła 2:0, a potem 4:1. Na pierwszą bramkę Vive trzeba było czekać do 9 minuty. Trzy minuty później było już jednak tylko 6:5 dla rywali. Kielecki zespół grał coraz lepiej i nawet doprowadził do remisu. Potem Vardar znowu odskoczył i uzyskał trzy gole przewagi - 10:7. Kilka minut później przewaga przeciwników wyglądała niemal tak samo 11:9. Końcowe minuty pierwszej połowy należały jednak do Macedończyków, którzy do szatni schodzili z prowadzeniem 18:14.

Druga odsłona to coraz większa przewaga rywali - od 20:14, po 23:15. Vive Kielce było bezradne i z biegiem czasu różnica tylko się powiększała. W pewnym momencie Vardar wygrywał już 10 bramkami. Taki stan rzeczy utrzymał się już do końca spotkania. Polski zespół przegrał ostatecznie 24:34.