Vargas i Sanchez zapewnili Chile awans do ćwierćfinału

Ostatnia aktualizacja: 15/06/16 07:35, Komentarzy: 2

0
2

Chile pokonało 4:2 Panamę i awansowało do fazy pucharowej Copa America Centenario. Obrońcy tytułu zmierzą się w ćwierćfinale z Meksykiem.

Po porażce z Argentyną i zwycięstwie z Boliwią Chilijczycy podchodzili do meczu z Panamą z mieszanymi uczuciami. Nie mogli jednak się zdekoncentrować, bo kolejna przegrana oznaczała wyeliminowanie z turnieju. Do awansu wystarczał remis.

Tymczasem już w 5 minucie meczu Claudio Bravo dał się zaskoczyć Miguelo Samargo i Panama sensacyjnie objęła prowadzenie. Radość trwała krótko, bo już dziesięć minut później wyrównał Eduardo Vargas. Ten sam zawodnik dwie minuty przed przerwą strzelił drugą bramkę.

W drugiej połowie przebudził się Alexis Sanchez, który po zgraniu Vargasa popisał się efektownym wolejem i podwyższył wynik na 3:1. Panamczycy się nie poddawali i zdobyli bramkę kontaktową. Znów nie popisał się Bravo, który dał się zaskoczyć Abdielowi Arroyo. W samej końcówce swoją drugą bramkę w meczu dołożył Alexis Sanchez. Chilijczycy wygrali więc ostatecznie 4:2.

Ich pojedynek z Meksykanami będzie ozdobą fazy ćwierćfinałowej Copa America Centenario.