betclic

Vassiljev: Zasłużyliśmy na to zwycięstwo, ale było ciężko wywalczone

Ostatnia aktualizacja: 12/09/16 16:31, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

- Dobrze, że wszystko skończyło tak, jak tego chcieliśmy. To był bardzo ciężki mecz– mówił po wygranym starciu z Wisłą Kraków autor jednej z bramek dla Jagiellonii – Konstantin Vassiljev.

- To nie był łatwy mecz. Mieliśmy dużo okazji, żeby skończyć to wszystko wcześniej, ale ułożyło to się inaczej. Wisła jest bardzo dobrym przeciwnikiem. Straciliśmy gola na 2:1 i było zdecydowanie zbyt dużo nerwów jeszcze w tym meczu. Niestrzelony karny, interwencja Mariana Kelemena. Ogólnie uważam, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo, ale było ono bardzo ciężko wywalczone. Najważniejsze są jednak trzy punkty – komentował niedzielne starcie Estończyk cytowany przez oficjalną witrynę zespołu z Podlasia.

Vassiljev zgodził się, że Żółto-Czerwoni mogli wcześniej przesądzić o swoim zwycięstwie i uniknąć nerwowej końcówki, jaka miała miejsce. - Mieliśmy sporo okazji zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Nie potrafiliśmy ich wykorzystać, ale najważniejsze jest to, że ostatecznie wygraliśmy. Na pewno możemy mieć do siebie o to pretensje, ale zaangażowanie i walka były na bardzo dobrym poziomie – tłumaczył "Kostia".

Podopieczny Michała Probierza był bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji na stadionie przy Słonecznej. - Wszystko to, co robimy na boisku, jest dla ludzi, którzy przychodzą na stadion. Nie robimy tego dla siebie, więc to bardzo cieszy, gdy na mecz przychodzi 18 tysięcy ludzi i mogą oni wracać do domu w dobrych nastrojach – zaznaczał.

Teraz przed Jagiellonią trzy kolejne spotkania poza Białymstokiem. W lidze Żółto-Czerwoni zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem oraz w Kielcach z Koroną, natomiast w Pucharze Polski ich rywalem będzie Pogoń Szczecin.

- Czeka nas ciężka seria meczów wyjazdowych. Nie patrzymy jeszcze teraz zbyt często na tabelę, przed nami jeszcze wiele spotkań. Najważniejsze jest zdobywać punkty i jak najwcześniej zapewnić sobie pierwszą ósemkę. Oczywiście cieszymy się, że jesteśmy wysoko w tabeli, bo to duża motywacja zarówno dla nas, jak i dla kibiców, którzy w dużej liczbie przybyli na stadion i wierzę, że w kolejnych meczach również będą z nami – mówił Vassiljev, który wierzy w jak najszybszy powrót do gry kontuzjowanego Fiodora Cernycha. Z drugiej strony, zdaniem Estończyka, w drużynie są zawodnicy, którzy mogą godnie zastąpić Litwina.

- Tak to się zdarza w piłce, ale mamy zawodników, którzy mogą wejść na boisko i pokazać, że nie są oni przypadkowo w tym zespole. Myślę, że Karol Świderski i Maciek Górski to dzisiaj pokazali. Mam jednak nadzieję, że Fiodor jak najszybciej wróci do zespołu i ta rywalizacja będzie na wysokim poziomie – zakończył pomocnik Jagi.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Ryba3
Zarejestrowany od: 1733 dni
Ilość komentarzy: 2093
Oceny: +13407
Kibicuje:
RSC Anderlecht Napoli Jagiellonia Białystok Polska FC Barcelona
12.09.2016 / 16:42:58
Jego bramka to bramka sezonu.
Świetny strzał którego nie powstydziłby się nawet CR7 :)