betclic

Vettel: Trzecie miejsce to wielki wynik

Ostatnia aktualizacja: 28/09/15 21:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Kiko Jimenez / Shutterstock.com

Po wczorajszym wyścigu o Grand Prix Japonii na torze Suzuka powody do zadowolenia miała cała trójka kierowców, którzy ukończyli zawody na podium. Oto, co powiedzieli na konferencji prasowej, cytowani przez autoklub.pl.

LEWIS HAMILTON: - Nico wykonał wspaniałą robotę w kwalifikacjach i dzisiaj wiedziałem, że muszę zaliczyć dobry start. Na pierwszym zakręcie zrobiło się bardzo ciasno, ale potem był to po prostu najpiękniejszy dzień. Co roku mam kłopoty na tym torze, ale zawsze go kochałem. Jeżeli samochód jest dobrze zbalansowany i robi to co chcesz, możesz atakować na zakrętach i nie ma lepszego uczucia. Inżynierowie, cały zespół w boksie wykonał wspaniałą pracę. Po treningach nie mieliśmy zbyt wiele danych, ale dzisiaj samochód był niewiarygodnie dobry. Jestem naprawdę wdzięczny zespołowi, bo bez niego nie byłoby mnie tutaj. Chciałbym również podziękować moim kibicom, którzy wspierali mnie na mojej drodze. Razem nadal się wspinamy.

NICO ROSBERG- Dla mnie był to ciężki dzień. Na pierwszym zakręcie znaleźliśmy się bardzo blisko siebie i na wyjściu musiałem wyjechać poza tor, żeby uniknąć kolizji. To kosztowało mnie utratę prędkości i zepchnęło na czwarte miejsce. Potem raczej walczyłem o drugą lokatę niż o zwycięstwo. Mogłem jednak cisnąć i wyprzedziłem Valtteriego. To było wspaniałe. Zespół wykonał wielką robotę, umożliwiając mi wyjazd po pit stopie przed Sebastianem. Wszystko zadziałało perfekcyjnie. Na wyjazdowym okrążeniu atakowałem na nowych oponach. Drugie miejsce to dla mnie ograniczenie strat. Musiałbym wygrać tu w Japonii, żeby zbliżyć się do Lewisa. Zamierzam jednak nadal cisnąć i teraz spróbuję wygrać w Soczi. Ten weekend miał wiele pozytywnych stron. Wrócę jeszcze mocniejszy.

SEBASTIAN VETTEL- Jest wiele powodów, żeby odczuwać satysfakcję z trzeciego miejsca. Przy drugich pit stopach zostaliśmy zaskoczeni wyjazdowym okrążeniem w wykonaniu Nico. Sądziłem, że mam wystarczającą przewagę, więc nie można powiedzieć, iż popełniliśmy błąd. Po wyścigu odczuwam jednak trochę rozczarowanie. Sądzę, że gdybym pozostał z przodu, Nico trudno byłoby mnie wyprzedzić. Tu nie jest łatwo się zbliżyć i widzieliśmy, że Nico przez długi czas nie mógł minąć Bottasa. Musimy jednak zaakceptować to, że Mercedes był trochę szybszy i zasłużył na taki rezultat. Pomimo wszystko, trzecie i czwarte miejsce to wielki wynik dla zespołu. Zdobyliśmy dużo punktów i wróciliśmy do czołówki po trudnym sobotnim poranku.
Źródło: autoklub.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!