Viola rozbija Inter i jest liderem! Kuba grał 69 minut

salajean / Shutterstock.com
Świadkami niesamowitego meczu byli kibice w Mediolanie. Inter po pięciu kolejnych wygranych poległ po raz pierwszy w tym sezonie. Podopieczni Roberto Manciniego przegrali z Fiorentiną 1:4 (0:3).

Pierwsza połowa przypominała pojedynek bokserski, przy czym ciosy zadawała tylko jedna ze stron. O dziwo byli to goście.

Bohaterem rywalizacji na Stadio Giuseppe Meazza został Nikola Kalinić, który aż trzykrotnie pakował futbolówkę do bramki doświadczonego Samira Handanovicia.  Zanim jednak 27-letni Chorwat rozpoczął strzelanie w Mediolanie, to swojego gola, otwierającego rezultat meczu, zanotował Josip Ilicić. Była czwarta minuta. Kalinić dołożył dwa trafienia w 19 i 23 minucie, a w 31 czerwoną kartkę dostał Miranda - wtedy stało się jasne, że Inter nie tylko leży na deskach, ale i z tych desek już nie wstanie.

Honorowe trafienie dla Nerazzurrich odnotował Mauro Icardi w 60 minucie. Kwadrans później swoją trzecią bramkę zaliczył Kalinić.

Wypożyczony z Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski wyszedł na to spotkanie w pierwszym składzie i na boisku przebywał przez 69 minut. Polak rozegrał solidny mecz, choć widać było, że dostał od trenera więcej zadań defensywnych. Został zmieniony przez Nenada Tomovicia.

Na tym etapie rozgrywek ACF Fiorentina jest liderem Serie A. Natomiast Inter Mediolan plasuje się na drugiej pozycji.