Vive Kielce nie do zatrzymania. Kolejne zwycięstwo w LM

Dziurek/Shutterstock
Vive Tauron Kielce pokonało Celje Pivovarna Lasko 31:23 w czwartej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Pierwsza odsłona była zaskakująco zacięta. Nasi szczypiorniści razili nieskutecznością pod bramką rywali, a ci grali szybko i byli bardzo aktywni na parkiecie. Mimo to kielczanie do szatni schodzili z prowadzeniem 16:15.

Druga partia to z minuty na minutę coraz lepsza gra podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Na kwadrans przed końcem wygrywali już różnicą czterech bramek. W końcówce przewagę jeszcze powiększyli, ponieważ przeciwnicy ze Słowenii popełniali coraz więcej błędów.

Ostatecznie zawodnicy Vive Tauron Kielce pokonali Celje Pivovarna Lasko różnicą ośmiu goli - 31:23. To czwarte zwycięstwo polskiego zespołu w tym sezonie w Lidze Mistrzów, który z kompletem punktów jest liderem grupy B.