Vive Kielce pokonały Barcelonę w Lidze Mistrzów!

MediaPictures.pl/Shutterstock
Vive Tauron Kielce po niezwykle zaciętym pojedynku pokonały Barcelonę 33:31 w dziesiątej kolejce Ligi Mistrzów.

Początek pojedynku należał do hiszpańskiego klubu, który wyszedł na prowadzenie 6:2. Przez dalszą część pierwszej połowy rywale utrzymywali bezpieczną przewagę i nie pozwolili Kielczanom zbliżyć się choćby na punkt - 10:7, 15:12. Pierwszą połowę zakończyli trzybramkową różnicą - 19:16.

Druga połowa zaczęła się bez zmian. Barcelona wciąż kontrolowała grę, ale z biegiem czasu Vive Kielce było coraz bliżej przeciwnika - 21:17, 21:20. W końcu naszym szczypiornistom udało doprowadzić się do wyrównania w 38 minucie spotkania. Chwilę później polski zespół zdobył kolejne trzy bramki i wyszedł na prowadzenie 25:22. Bardzo nerwowo zrobiło się w samej końcówce pojedynku. Hiszpanie doskoczyli do szczypiornistów z Kielc - 28:29 - a po chwili na tablicy mieliśmy remis 30:30, a następnie 31:31. Ostatnie słowo należało jednak do Vive. Gole Karola Bieleckiego oraz Krzysztofa Lijewskiego pozwoliły ograć słynnego przeciwnika z Półwyspu Iberyjskiego.

Polski klub wygrał 33:31 i w grupie w Lidze Mistrzów przesunął się na drugie miejsce. Do prowadzącej Barcelony traci jeden punkt.