Ostatnia aktualizacja: 08/09/16 17:27, Komentarzy: 14

1
14

Vive Kielce wywalczyło brązowy medal w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Polacy grali z Al-Sadd i sam początek meczu był niezwykle wyrównany. Gra szła punkt za punkt, wynik okazywał się stykowy i często na tablicy świetlnej oglądaliśmy remis.

Wynik otworzył Karol Bielecki, ale Alkrad błyskawicznie wyrównał. Prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę, ale zawsze przewaga wynosiła tylko jedną bramkę. Do czasu.

Przy stanie 9:8 dla Vive trafił Chrapkowski. Była 18 minuta pierwszej połowy - w kolejnych kielczanie prezentowali się coraz lepiej. Dobrze kontrowaliśmy, a Bielecki z Chrapkowskim troszczyli się o dostarczanie punktów również z ataków pozycyjnych. W ostatniej minucie tej części gry trafił Kus i na przerwę schodziliśmy z wysokim, ośmiopunktowym prowadzeniem - 20:12.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ specjalnej zmianie. Vive nie tylko nie odpuściło, ale wręcz próbowało powiększać przewagę. To się udało w 34 minucie - po rzucie Bieleckiego prowadziliśmy już 22:13.

W 41 minucie kielczanie wyszli na jeszcze bardziej okazałe prowadzenie. Walczak trafił z koła i zrobiło się 27:15. Takiego zapasu nasi zawodnicy nie mogli już roztrwonić.

...co nie znaczy, że zlekceważyli przeciwnika. Dotrwali do końca spotkania z wynikiem 36:25, zdobywając brązowy medal!