Vive w półfinale klubowych mistrzostw świata

Dziurek / Shutterstock.com
Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wygrali z brazylijskim Taubate 33:30 i awansowali do półfinału nieoficjalnych klubowych mistrzostw świata.

W organizowanej w Katarze imprezie gra osiem klubów: Fuchse Berlin (obrońca tytułu), Paris Saint Germain i Vive Tauron Kielce (Europa), Taubate TCC (obie Ameryki), Sydney Uni Handball (Australia), Esperance Sportive Tunis (Tunezja) oraz All Sadd i Lekhwiya (Katar).

Od początku meczu Vive dyktowało warunki gry. Po pierwszej połowie najlepsza drużyna poprzedniej edycji Ligi Mistrzów miała już sześć goli przewagi. Początek drugiej odsłony był jednak fatalny w wykonaniu polskiej drużyny. Gracze Vive przez dziesięć minut nie potrafili zdobyć bramki. Wykorzystało to Taubate, które wyszło na jednobramkowe prowadzenie.

Końcówka meczu należała jednak do Vive. Po chwilowych trudnościach mistrzowie Polski znów wypracowali sobie kilka goli przewagi. Bezpieczny zapas utrzymali do końca spotkania. O finał nasza drużyna zagra z PSG lub Esperance Tunis.
Źródło: sport.interia.pl