betclic

Plusy i minusy. Fonfara ocenia Szpilkę

Ostatnia aktualizacja: 17/01/16 10:10, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Andrzej Fonfara chwali Artura Szpilkę. - Widać, że pobyt w Stanach Zjednoczonych dużo mu dał - mówi mistrz świata IBO w kategorii półciężkiej.

Szpilka miał szansę zostać pierwszym polskim mistrzem świata zawodowców w wadze ciężkiej. Marzenia zakończyły się brutalnie - potężną bombą Deontaya Wildera i nokautem. Mimo porażki Polak pozostawił po sobie niezłe wrażenie.

- Artur prezentował się w ringu bardzo fajnie. Był szybszy, dawał dobre kombinacje góra-dół. Szkoda tego jednego ciosu - komentował Fonfara w Polsacie Sport.

- To waga ciężka. Jeden cios może zaważyć na całej walce. Tu też tak było. Szpilka kontrolował pojedynek. W szóstej, siódmej rundzie Wilder trochę go rozbił. Artur miał delikatny kryzys. Może stąd ten cios... - nie mógł odżałować polski bokser.

Fonfara uważa, że mimo ciężkiego nokautu Szpilka może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

- Widać, że pobyt w Stanach Zjednoczonych dużo mu dał. W kilku rundach pokazał się ze świetnej strony i nie ustępował Wilderowi. Na plus - większa ruchliwość i praca balansem ciała. Na minus - opuszczanie rąk. Artur miał trochę chwil nonszalancji. Poza tym za mało uderzał prawą ręką - zakończył Fonfara.
Źródło: polsatsport.pl
Dodaj komentarz
Junior
gigi73
Zarejestrowany od: 593 dni
Ilość komentarzy: 37
Oceny: +179
Kibicuje:
Borussia Dortmund Irlandia Wisła Kraków Polska Śląsk Wrocław Korona Kielce Lechia Gdańsk
17.01.2016 / 12:40:54
Trafna uwaga. Za bardzo opuszczał ręce.