betclic

Waldemar Fornalik: Zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze

Ostatnia aktualizacja: 12/08/16 18:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

– Szkoda, że nie udało się udokumentować przewagi przynajmniej jedną bramką, ale Stomil też był groźny i próbował atakować. Jesteśmy zadowoleni – powiedział tuż po starciu ze Stomilem Olsztyn w Pucharze Polski trener Ruchu Chorzów, Waldemar Fornalik.

Czternastokrotni mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe pierwszoligowca po rzutach karnych (7:6). W następnej rundzie Niebiescy zmierzą się z Lechem Poznań, który w 1/16 finału okazał się lepszy od Podbeskidzia Bielsko-Biała.

– Puchary rządzą się swoimi prawami. Nie są to łatwe mecze dla drużyn z wyższych klas rozgrywkowych. Tym bardziej, że drużyna Stomilu zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony, pokazała niezłą organizację gry, a kilku zawodników z zespołu naszych rywali ma za sobą doświadczenie z boisk ekstraklasy – przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski, cytowany przez "ruchchorzow.com.pl".

Natomiast uważam, że my zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Tym bardziej, co chcę podkreślić, że w naszej ekipie wystąpili głównie młodzi zawodnicy w wieku od 16 lat, tak jak Przemek Bargiel, do 22, 23, 24, a starsze pokolenie reprezentowali jedynie Łukasz Hanzel i Marcin Kowalczyk To napawa optymizmem – zaznaczył.

– Szkoda, że nie udało się udokumentować tej przewagi przynajmniej jedną bramką, ale Stomil też był groźny i próbował atakować, więc były sytuacje, w których musieliśmy się dobrze wybronić. Jesteśmy zadowoleni, że tak długi wieczór zakończył się dla nas pozytywnie i awansujemy do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski – podsumował.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela