Walia w ćwierćfinale EURO 2016! Zadecydował gol samobójczy [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25/06/16 19:50, Komentarzy: 17

1
17

Walijczycy pokonali Irlandię Północną 1:0 po golu samobójczym Garetha McAuleya i awansowali do ćwierćfinału EURO 2016.

W pierwszej połowie pojedynku pomiędzy Walią a Irlandią Północną nie padły żadne bramki. Na boisku widzieliśmy mnóstwo twardej walki, a niewiele tak naprawdę sytuacji podbramkowych.

Pierwszą okazję stworzyli sobie Irlandczycy. Uderzał Stuart Dallas, lecz na posterunku był walijski bramkarz. W 19 minucie do bramki Irlandii Północnej trafił Aaron Ramsey, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Chwilę później strzelał Jamie Ward. Golkiper Walii wybił jednak piłkę na rzut rożny.

Druga połowa również nie stała na wysokim poziomie. Tym razem to Gareth Bale i spółka stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia gola. W 53 minucie groźny strzał oddał Sam Vokes. Ale jeszcze lepszą sytuację Walijczycy mieli kilka chwil później. Rzut wolny tuż zza pola karnego wykonywał gwiazdor Realu, a z największym trudem piłkę odbił golkiper Irlandczyków i uchronił tym samym swój zespół przed utratą bramki.

Reprezentanci Walii dopięli swego w 75 minucie spotkania. Piłkę do własnej bramki wpakował obrońca Irlandii Północnej, Gareth McAuley.

Irlandia Północna próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie się im to nie udało i to Walia zagra w ćwierćfinale EURO 2016.