Gol samobójczy daje Walii prowadzenie w meczu z Irlandią Północną [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25/06/16 17:13, Komentarzy: 7

0
7

Trwa mecz pomiędzy Walią a Irlandią Północną w 1/8 finału EURO 2016.

W pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Na boisku widzieliśmy mnóstwo twardej walki, a niewiele sytuacji podbramkowych. Pierwszą okazję stworzyli sobie Irlandczycy. Uderzał Stuart Dallas, lecz na posterunku był walijski bramkarz. W 19 minucie do bramki Irlandii Północnej trafił Aaron Ramsey, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Chwilę później strzelał Jamie Ward. Golkiper Walii wybił jednak piłkę na rzut rożny.

Druga połowa również nie stała na wysokim poziomie. Tym razem to Gareth Bale i spółka stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia gola. W 53 minucie groźny strzał oddał Sam Vokes. Ale najlepszą sytuację Walijczycy mieli kilka chwil później. Rzut wolny tuż zza pola karnego wykonywał gwiazdor Realu, a z największym trudem piłkę odbił golkiper Irlandczyków i uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Walia w końcu jednak dopięła swego. W 75 minucie spotkania piłkę do własnej bramki wpakował gracz Irlandii Północnej, Gareth McAuley.

A oto składy, w jakich rozpoczęły obie drużyny:

Irlandia Północna: McGovern, McAuley, J Evans, C Evans, Cathcart, Davis, Dallas, Norwood, Hughes, Ward, Lafferty

Walia: Hennessey, Gunter, Taylor, Davies, Chester, Williams, Allen, Ramsey, Bale, Ledley, Vokes

Wynik tego meczu, jak również inne zdarzenia trwającego EURO, możecie typować na stronie Bet.pl.
Źródło: własne/Twitter