Walia zmiażdżyła Rosję i ma awans, Anglia też, ale z drugiego miejsca [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20/06/16 22:48, Komentarzy: 16

0
16

Anglia i Walia wywalczyły bezpośredni awans z grupy B i zagrają w 1/8 finału EURO 2016.

Przed trzecią serią gier szanse na bezpośredni awans miały wszystkie cztery zespoły: Rosja, Anglia, Walia oraz Słowacja. Ale już pierwsze połowy obu spotkań pokazały, że łatwiej będą mieli faworyci.

...choć do przerwy bramki padły tylko na jednym stadionie. Wyjątkowo słabo zaprezentowali się Rosjanie, co przyniosło Walijczykom kilka niezłych sytuacji strzeleckich. Dwie z nich zostały zamienione na bramki.

Najpierw w 11 minucie Ramsey wykorzystał prostopadłe podanie od Joe Allena i nie dał szans bramkarzowi rywala.

Na kolejny cios Rosjanie nie czekali długo - już w 20 minucie przegrywali 0:2 po tym, jak Bale wyprowadził kontrę, podał do Taylora, a ten na raty, ale pokonał Akinfiejewa.

Kolejne minuty upływały pod znakiem groźnych akcji Walii, ale żadnych bramek już nie zobaczyliśmy. Z kolei w meczu Anglia-Słowacja po 45 minutach wynik na tablicy świetlnej się nie zmienił, choć to drużyna Roya Hodgsona miała znaczną przewagę.

Po przerwie znów oglądaliśmy trafienie autorstwa reprezentantów Walii. Tym razem Bale dostał podanie od Ramseya i pokonał bramkarza rywali, podwyższając prowadzenie swojej ekipy na 3:0.

Więcej goli już w tym spotkaniu nie padło, żadnych nie zobaczyli za to kibice oglądający starcie Anglii ze Słowacją. W efekcie Walijczycy przeskoczyli w tabeli Anglików i choć obie drużyny zapewniły sobie bezpośredni awans, w lepszej sytuacji przed kolejną fazą są Gareth Bale i spółka.