Walka o mundial. Brazylia wygrała z Peru

Ostatnia aktualizacja: 16/11/16 09:04, Komentarzy: 3

0
3

Peru uległo u siebie Brazylii 0:2 (0:0) w spotkaniu 12. kolejki spotkań eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej.

Na Estadio Nacional w Limie gole dla pięciokrotnych czempionów globu zdobyli w drugiej połowie Gabriel Jesus i Renato Augusto. Dzięki ósmej wygranej "Canarinhos" umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Na drugiej pozycji pozostał Urugwaj, mimo wyjazdowej porażki z Chile 1:3.

Na Estadio Nacional Julio Martnez Pradanos w Santiago "Celestes" prowadzili po trafieniu Edinsona Cavaniego, ale tuż przed przerwą wyrównał strzałem głową Eduardo Vargas. Po zmianie stron o sukcesie triumfatorów dwóch ostatnich edycji Copa America przesądziły dwa trafienia Alexisa Sancheza. "La Roja" dzięki szóstej wygranej przesunęła się na czwarte miejsce w klasyfikacji.

Następne spotkania rozegrane zostaną 20 marca. Kolumbia zagra z Boliwią, Paragwaj z rewelacyjnym Ekwadorem, który po wygranej z Wenezuelą 3:0 umocnił się na trzecim miejscu, Argentyna zmierzy się z Chile, Wenezuela z Peru, natomiast Urugwaj podejmie Brazylię.