betclic

Ward po operacji. Stan stabilny

Ostatnia aktualizacja: 24/08/15 14:46, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Marcin Baran, wikicommons

Darcy Ward przebywa w zielonogórskim szpitalu po nocnej operacji. Australijski żużlowiec jest przytonmny i samodzielnie oddycha.

Ward podczas meczu SPAR Falubazu Zielona Góra z MR GARDEN GKM Grudziądz z zahaczył o tylne koło Rosjanina Artioma Łaguty. Australijczyk z dużym impetem, wcześniej koziołkując, uderzył o nawierzchnię toru oraz bandę. Natychmiast został przewieziony do szpitala. Badania tomografem wykazały przerwanie rdzenia kręgowego na odcinku, który odpowiada za dolne partie ciała.

- Stan pacjenta jest stabilny. Oddycha samodzielnie, jest przytomny, odpowiada na pytania i wykonuje proste polecenia. Na dziś można przekazać tylko te informacje, chodzi o tajemnicę lekarską - powiedział Robert Zapotoczny.

Do Zielonej Góry przyjechał już Chris Holder. Przy Wardzie są także jego mechanicy. Lekarze więcej szczegółów będą mogli przekazać w środę. - Jeszcze nie jest czas, by od pacjenta uzyskać informacje. Muszę mieć jego zgodę na publikację szczegółów - dodał lekarz SPAR Falubazu Zielona Góra.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Blanco007
Zarejestrowany od: 1396 dni
Ilość komentarzy: 1361
Oceny: +3205
Kibicuje:
São Paulo Liverpool FC Newcastle United Manchester City Leicester City FC AFC Bournemouth AS Monaco PSG Olympique Marsylia Borussia Dortmund
24.08.2015 / 18:54:18
Darcy trzymaj się wszyscy jesteśmy z tobą i wierzymy w twój powrót do ścigania na żużlu!
Solidny ligowiec
lansbansomg
Zarejestrowany od: 847 dni
Ilość komentarzy: 1009
Oceny: +8543
Kibicuje:
Polska
24.08.2015 / 16:06:56
Szkoda chłopa, niech lekarze zrobią co się da, a potem żeby nie zabrakło sił do rehabilitacji i przystosowania się do nowego życia.