betclic

Wawrzyniak: Budujemy naszą twierdzę od nowa

Ostatnia aktualizacja: 29/08/16 13:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

- Cóż, taki moment musiał przyjść, w którym doznalibyśmy porażki na naszym stadionie, niemniej jednak szkoda, że stało się to teraz. Chcieliśmy naszą serię meczów bez porażki utrzymać jak najdłużej. Teraz wyzerowaliśmy liczniki i budujemy naszą twierdzę od nowa - powiedział po przegranym 1:2 spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza obrońca Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak cytowany przez lechia.pl.

Meczem z drużyną z Niecieczy Wawrzyniak rozpoczął trzecią setkę swoich ligowych występów w Lotto Ekstraklasie (spotkanie z Bruk-Bet Termalika było jego 201. meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej). Było to jednocześnie jego 50. spotkanie w barwach Lechii. Z okazji tego jubileuszu przed meczem otrzymał pamiątkową koszulkę.

- Dziękuję klubowi za to wyróżnienie. Szkoda jednak, że to był tylko miły złego początek - przyznał reprezentant Polski.

Zawodnik w kilku słowach ocenił przegrane starcie: - Graliśmy zdecydowanie za wolno, co przy tak defensywnie nastawionym rywalu, dało taki, a nie inny efekt. Drużyna z Niecieczy dała wyraźny sygnał, że warto w taki sposób grać przeciwko Lechii, więc musimy nauczyć się z tym radzić. Przede wszystkim trzeba grać szybciej, co momentami pokazaliśmy w drugiej części spotkania. W meczach z Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok dostaliśmy wyraźne sygnały ostrzegawcze, a teraz dostaliśmy karę. Nie ma co zwalać winy na to, że graliśmy trzy dni po spotkaniu Pucharu Polski. Jesteśmy profesjonalistami i po to trenujemy codziennie, żeby być gotowymi do gry co trzy czy cztery dni - stwierdził obrońca gdańskiej ekipy w rozmowie z oficjalną witryną zespołu.

- Po tej porażce musimy odpowiednio na nią zareagować. Nie mamy spuszczonej głowy i gramy dalej. Co prawda opuściliśmy pierwsze miejsce w tabeli, ale najważniejsze, żebyśmy na pozycji lidera byli po 37. kolejce. Budujemy naszą twierdzę od nowa - podkreślił Wawrzyniak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!