Wawrzyniak: Remis nas nie zadowala

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Lechia Gdańsk zremisowała w piątek na własnym stadionie 1:1 z Górnikiem Zabrze. Obrońca klubu z Trójmiasta, Jakub Wawrzyniak powiedział po spotkaniu, że jego zespół był bliski porażki.

Wynik 1:1 z Górnikiem Zabrze absolutnie nas nie zadowala. Podchodzimy jednak ze spokojem do tego rezultatu, bo równie dobrze mogliśmy przegrać, gdyby rywal wykorzystał rzut karny – powiedział Wawrzyniak.

Gola dla Górnika strzelił Maciej Korzym w 18 minucie gry. Dwadzieścia minut później wyrównał Maciej Makuszewski. Jedenastki dla gości nie wykorzystał Mariusz Magiera.

Pierwsza połowa spotkania, pomimo tego, że Górnik mógł prowadzić 2:1, była całkowicie pod nasze dyktando. Żałujemy niewykorzystanych sytuacji. W drugiej części meczu nie mieliśmy koncepcji na to, jak dobrać się do dobrze grającej w obronie drużyny Górnika. Musimy mieć świadomość, że teraz nasze mecze będą tak wyglądały. Rywale będą cofać się do obrony i szukać swojego szczęścia po kontratakach – dodał obrońca Lechii.

Kolejnym rywalem zawodników Thomasa von Heesena będzie Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Mecz 13. kolejki Ekstraklasy odbędzie się 25 października.