betclic

Wawrzyniak: Zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie

Ostatnia aktualizacja: 10/09/16 13:46, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

- Przeciwko Cracovii zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie. W ubiegłym sezonie grając bez piłki czuliśmy się bardzo źle. W tym jest inaczej i nauczyliśmy się, że także bez posiadania futbolówki możemy grać na wysokim poziomie - podsumował zwycięskie spotkanie z Pasami obrońca Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak.

W pojedynku z Cracovią podopieczni Piotra Nowaka odnieśli trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 18. minucie Marco Paixao.

- Po zdobyciu bramki zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie. Oddaliśmy piłkę Cracovii, ale nie przekładało się to na dużą liczbę sytuacji rywala w naszym polu karnym. W ubiegłym sezonie grając bez piłki czuliśmy się bardzo źle. W tym jest inaczej i nauczyliśmy się, że także bez posiadania futbolówki możemy grać na wysokim poziomie - przyznał Wawrzyniak w rozmowie z oficjalną witryną gdańszczan. - Poza tym w tym spotkaniu dobrze wypadli debiutanci, czyli Joao Nunes i Simeon Sławczew. Udanie wkomponowali się w zespół, co zwiększa pole manewru trenerowi przy wybieraniu składu - dodał obrońca Lechii, który boiska opuścił przed końcem meczu z powodu kontuzji.

- Mam nadzieję, że nic poważnego mi się nie stało. Jest sporo czasu na regenerację, poza tym kontuzje nigdy się mnie nie trzymały, więc mam nadzieję, że będę mógł zagrać przeciwko Lechowi w następnej kolejce - stwierdził Wawrzyniak.

Doświadczony defensor uważa, że w odniesieniu zwycięstwa z Cracovią Biało-Zielonym wydatnie pomogli kibice.- Wygrana po 55 latach na stadionie Cracovii to na pewno frajda dla nas i naszych kibiców. Mam nadzieję, że to zwycięstwo to dla nich rekompensata za porażkę w poprzedniej kolejce z Bruk-Bet Termaliką. Liczymy, że tłumnie przyjdą na nasz stadion na spotkanie z Lechem i pomogą nam zrobić kolejny krok na drodze zwycięstw. Chcemy być liderem tabeli po 37. kolejce i żeby to marzenie się spełniło musimy punktować regularnie - zakończył Wawrzyniak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela