Ważne zwycięstwo CD Leganes u siebie

Zarz, wikipedia
Piłkarze CD Leganes pokonali u siebie UD Las Palmas 3:0 (0:0) w środowym spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Butarque kluczowy dla losów tej konfrontacji był pierwszy kwadrans drugiej połowy. Wtedy to w niespełna sześć minut dwukrotnie celnie przymierzył do siatki gości Luciano, a trafienia Brazylijczyka przedzielił jeszcze gol Miguela Guerrero.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie zajmujący siedemnaste miejsce w tabeli "Los Pepineros" powiększyli do sześciu punktów przewagę nad otwierającym strefę spadkową Sportingiem Gijon.

Zespół z Wysp Kanaryjskich doznał natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na trzynastej lokacie w klasyfikacji.

* * * * * *
Wyniki kolejnych środowych spotkań:

Valencia CF - Real Sociedad San Sebastian 2:3 (0:2)
Bramki: Nani 68-karny, Zaza 72 - Diego Alves 1-samobójcza, Willian Jose 30-karny, Oyarzabal 65.

CD Leganes - UD Las Palmas 3:0 (0:0)
Bramki: Luciano 55, 61-karny, Miguel Guerrero 59.