Strzelali tylko Islandczycy: najpierw karny, potem samobój. Węgrzy blisko 1/8 finału! [VIDEO]

CosminIftode / Shutterstock.com
Reprezentacja Węgier jest blisko awansu do drugiej rundy EURO 2016. Madziarzy po emocjonującym meczu zremisowali z Islandią 1:1.

Węgrzy byli sprawcami bodaj największej sensacji pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw. Piłkarze Bernda Storcka niespodziewanie ograli Austrię, którą widziano nawet w roli rewelacji mistrzostw. Z kolei Islandia w swoim debiucie na EURO zremisowała z Portugalią.

Od początku spotkania przeważali Węgrzy. Z ich ataków wynikało jednak bardzo mało. Dwa razy w dobrych sytuacjach strzeleckich znalazł się Balazs Dzsudzsak, ale obie jego próby zostały zablokowane przez skupionych na defensywie Islandczyków. To właśnie oni mieli lepszą okazję do zdobycia gola. Źle w polu karnym zachował się Tamas Kadar, który przegrał pojedynek z Johannem Bergiem Gudmundssonem. Reprezentant Islandii znalazł się przed Gaborem Kiralym, ale nie potrafił go pokonać.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 37. minucie fatalny błąd popełnił Kiraly, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Błyskawicznie przejęli ją Islandczycy, w polu karnym zrobiło się duże zamieszanie, a po chwili... sędzia wskazał na jedenastkę. Wydaje się, że powodem był rzekomy faul Kadara, który blokował Arona Gunnarssona. Decyzja rosyjskiego sędziego Siergieja Karasiewa jest jednak bardzo kontrowersyjna. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Gylfi Sigurdsson.

Po przerwie Węgrzy zdecydowanie przeważali, ale nie przekładało się to na dobre okazje. Nawet gdy już skonstruowali niezłą akcję, to gubili się już w polu karnym. Receptą na lepszą grę miały być zmiany. Strock posłał w bój Nemanję Nikolicia i Daniela Bode.

Węgrzy nie odpuszczali, lecz długo z ich naporu nic nie wynikało. Aż do 88. minuty. Po dobrej kombinacji na prawym skrzydle w pole karne wbiegł Nikolić. Napastnik Legii zagrał wzdłuż linii bramkowej, a piłkę do własnej bramki wpakował rozpaczliwie interweniujący Birkir Mar Sævarsson.

Islandczycy mieli piłkę meczową w ostatniej minucie doliczonego czasu gry - wykonywali rzut wolny z 16 metrów. Strzał Sigurdssona trafił w mur, a dobitka Eidua Gudjohnsena, który pojawił się na boisku w końcówce, została zablokowana.

Węgry - Islandia 1:1
Sævarsson 88-sam - Sigurdsson 38-k

Węgry: Király - Lang, Guzmics, Juhász, Kádár - Gera - Dzsudzsák, Nagy, Kleinheisler, Stieber (66. Nikolić) - Priskin (66. Bode).

Islandia: Halldorsson - Sævarsson, R Sigurdsson, Árnason, Skúlason - Gudmundsson, G Sigurdsson, Gunnarsson (65. Hallfredsson), Bjarnason - Sigthórsson, Bödvarsson (69. Finnbogason).

Wynik meczu oraz wiele innych zdarzeń związanych z EURO 2016 można typować na stronie Bet.pl.