Wejście smoka Milika! Na boisku pojawił się w drugiej połowie i po chwili strzelił dwa gole! [VIDEO]

photo-oxser/Shutterstock
SSC Napoli pokonało Bolognę 3:1. Dwie bramki na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Milik.

Arkadiusz Milik zaczął dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych. Jego koledzy w pierwszej połowie na boisku radzili sobie jednak bardzo dobrze. Już w czternastej minucie Jose Callejon zdobył bramkę. Hiszpan wykorzystał świetne dogranie Lorenzo Insigne i głową z ostrego kąta pokonał golkipera rywali.

Druga połowa dla gospodarzy zaczęła się zdecydowanie gorzej. Wyrównującego gola w 56 minucie strzelił Simone Verdi. Zawodnik gości popisał się fantastycznym strzałem z trzydziestego metra.

Trener Maurizio Sarri bardzo szybko zareagował na stratę bramki i w 61 minucie wpuścił Arkadiusza Milika. I trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Polak zaliczył prawdziwe wejście smoka.

Już w 67 minucie wpisał się na listę strzelców. Nasz napastnik otrzymał kapitalne podanie od Marka Hamsika i w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza.

Jakby tego było mało, to jedenaście minut później trafił po raz drugi. Tym razem 22-letni piłkarz przejął piłkę przed polem karnym, minął rywala i uderzył w krótki róg, nie dając szans bramkarzowi Bolonii. Dla Milika to trzeci i czwarty gol w czwartym występie w Serie A.

Napoli ostatecznie wygrało z Bologną 3:1. Warto wspomnieć, że przez 90 minut na boisku przebywał inny z Polaków, Piotr Zieliński.

Klub z Neapolu ma w tej chwili dziesięć punktów na koncie i jest liderem Serie A - Juventus rozegrał jednak mecz mniej, jutro gra z Interem.