betclic

"Wenger i Mourinho mają mentalność zwycięzców"

Ostatnia aktualizacja: 09/10/15 21:22, Komentarzy: 0

0
0
Fot. YiAN Kourt / Shutterstock.com

Golkiper Arsenalu Londyn, Petr Cech uważa, że złe stosunki panujące pomiędzy Jose Mourinho i Arsenem Wengerem wynikają z podobnych osobowości obu szkoleniowców.

- Łączy ich to, że mają mentalność zwycięzców. Gdyby ktoś zapytał ich o to, czy chcą wygrać wszystko, bez wahania odpowiedzieliby, że tak. Od razu widać, że żaden z nich nie lubi przegrywać. Myślę, że takie podejście jest konieczne, jeśli chce się odnosić sukcesy - powiedział 33-letni bramkarz w wywiadzie dla magazynu "Sport".

- Kiedy przeszedłem do Arsenalu, Wenger przedstawił mi swoją wizję klubu. Wytłumaczył w jaki sposób niektóre rzeczy będą się zmieniać w następnych latach. Bardzo spodobał mi się ten projekt, ponieważ pasował do moich ambicji i motywacji. Odejście z Chelsea było niezwykle trudną decyzją, ale wierzyłem, że robię dobrze. Chciałem nadal występować w Premier League i być częścią zespołu, który odpowiada moim aspiracjom - dodał.

- W futbolu zmiany nadchodzą bardzo szybko, więc trzeba mieć jasną wizję. Kibice widzą samą grę i nie dostrzegają tego, co dzieje się za kulisami. Wszyscy w drużynie wierzą w naszego menedżera i właśnie dlatego nadal tu jest - podsumował.

Cech został zawodnikiem "Kanonierów" w lipcu tego roku. Wcześniej przez 11 lat występował w zespole mistrza Anglii.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela