betclic

Wenger: Musimy być realistami i nie marzyć zbyt wiele

Ostatnia aktualizacja: 04/04/16 07:40, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com

Arsene Wenger spokojnie podchodzi do końcowej fazy sezonu Premier League. Jego zdaniem wszyscy w Arsenalu powinni być realistami. Chodzi oczywiście o szanse "Kanonierów" na zdobycie mistrzostwa Anglii. 

- Musimy być realistami i po prostu przygotowywać się do kolejnego meczu. Nie powinniśmy zbyt wiele marzyć. Chcemy wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i zobaczyć dokąd nas to doprowadzi - mówi Wenger.

Arsenal ostatni raz był mistrzem Anglii w 2004 roku. Wielu komentatorów twierdzi, że drużyna Wengera poprostu nie potrafi radzić sobie z presją towarzyszącą grze o najwyższe cele i nie wytrzymuje psychicznie w kluczowych momentach sezonu.

- Wierzę, że mój zespół ma odpowiednią mentalność. Prowadziłem w życiu wiele drużyn. Ta jest zdecydowanie najlepsza. Mieliśmy w tym sezonie zły okres, ale teraz udowadniamy, że nie mamy żadnych problemów mentalnych - podkreśla Wenger.

Arsenal zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Premier League. Do prowadzącego Leicester traci aż jedenaście punktów. Rozegrał jednak o jeden mecz mniej.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Senior
bosze
Zarejestrowany od: 891 dni
Ilość komentarzy: 704
Oceny: +5881
Kibicuje:
Chelsea Londyn Polska Lechia Gdańsk
04.04.2016 / 09:39:10
Arsenal powinien zmienić Wengera chociażby, żeby drużyna miała troche swieżości. Coś musi być nie tak, że zespół od wielu lat grający na najwyższym poziomie nie potrafi wytrzymać całego sezonu.
Junior starszy
vs
Zarejestrowany od: 472 dni
Ilość komentarzy: 301
Oceny: +3132
Kibicuje:
Bayern Monachium
04.04.2016 / 08:28:18
Arsenal od wielu lat na tym etapie sezonu ma za sobą najgroźniejszych rywali (MU, City, Chelsea), a jednak nie daje to gwarancji mistrza PL.
Czy Lisy zostaną mistrzem? Dużo prawdopodobne, ale nawet jak skończą ten sezon na trzecim miejscu dający grę w LM okaże się wielkim sukcesem dla tego klubu,a na pewno kogoś z "gigantów" PL zbraknie miejsca do gry w LM.

Tabela