betclic

Wenger: on będzie naszą gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 02/08/15 08:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Menedżer Arsenalu uważa, że Mesut Ozil będzie liderem jego zespołu w nadchodzącym sezonie.

- Pokazuje na boisku, że ma większy autorytet niż rok temu. W drugiej części poprzedniego sezonu widzieliśmy, z jaką inteligencją podawał. Dodał do swojej gry mocy, co było potrzebne. Jestem przekonany, że w nadchodzących rozgrywkach będzie znakomitym piłkarzem - zaczął Wenger.

- On ma serce do gry, to widać. I to jest bardzo potrzebne, bo pozwala nam strzelać więcej goli. Choć chciałbym większej liczby bramek także od niego, w końcu gra z przodu i ma dobre wykończenie. Tyle że nie wykorzystuje odpowiednio dużo okazji wtedy, gdy jest na pozycji do skończenia akcji. Ale jest tego świadomy i teraz powinien być skuteczniejszy - dodał Francuz.

- W 2013 dołączył do nas bardzo późno. W 2014 był wyczerpany po mistrzostwach Świata. Złapał kontuzję, nie grał parę miesięcy i dopiero w drugiej części rozgrywek zaczął się adaptować. Dopiero ten sezon będzie dla niego prawdziwym testem - tłumaczył menedżer.

- Premier League to często szok dla nowych piłkarzy. Myślą sobie: "Co się tutaj dzieje?!" Pamiętam, jak Pires przyjechał tu na swój pierwszy sezon. Posadziłem go obok siebie w meczu z Sunderlandem. Powiedziałem: "Będziesz siedział obok mnie i patrzył na grę". Po 20 minutach spytał: "To zawsze tak wygląda?" Ale potem się zaadaptował - zakończył Wenger.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!