betclic

Wenger: Piłkarze nie mogą liczyć na odpoczynek

Ostatnia aktualizacja: 17/11/15 18:57, Komentarzy: 2

0
2
Fot. ronnie macdonald, flickr.com

Arsene Wenger stwierdził, że piłkarski kalendarz przepełniony meczami, a piłkarze w trakcie sezonu nie mają nawet chwili na odpoczynek.

- Teraz albo nigdy, należy wyłożyć wszystko na stół. Zobaczyliśmy, że liczba zespołów na Mistrzostwach Europy została rozszerzona z 16 na 24. A teraz jestem pewien, że wszystko zostało zorganizowane tak, żeby na prezydenta FIFA wybrać człowieka, który zwiększy liczbę drużyn na Mistrzostwach Świata z 32 do 40 - powiedział menedżer "Kanonierów" cytowany przez goal.com.

- Dlaczego? Ponieważ Afryka ma obecnie pięć ekip na mundialu, a Europa 13 - to dłużej nie będzie działało - dodał.

- Nie możesz zabrać miejsc Europie, jeśli chcesz zostać prezydentem FIFA, a potrzebujesz głosów z państw afrykańskich, więc dajesz więcej drużyn z Afryki. Następny mundial będzie miał 40 uczestników - zapewnił Francuz.

- Mamy teraz sytuację, kiedy piłkarze w trakcie sezonu nie mogą liczyć na odpoczynek, to niemożliwe. To może doprowadzić do sporów pomiędzy klubami i reprezentacjami, a turnieje międzynarodowe mogą doprowadzić do rozłamu. Pewnego dnia kluby powiedzą: "Wystarczy, płacimy ogromne pieniądze za waszych najlepszych zawodników, więc stworzymy sobie własne rozgrywki" - zaznaczył Wenger.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kowalkiPPP
Zarejestrowany od: 1589 dni
Ilość komentarzy: 3957
Oceny: +40632
Kibicuje:
Liverpool FC Ajax Amsterdam Polska Real Madryt Zawisza Bydgoszcz
17.11.2015 / 21:54:42
nie tyle też chodzi o głosy, co po prostu tworzą się nowe państwa. Kiedyś w Europie wystarczało 16 zespołów, ale były takie kraje jak ZSRR i Jugosławia, po których rozpadzie powstało z 10 mniejszych państw, których reprezentacje nie są gorsze niż przedtem jeden zespół :) w Afryce jest podobnie, bo piłka ma już zasięg ogólnoświatowy, utalentowane afrykańskie dziecko w wieku 12 lat gra już w Europie, kiedyś to było nie do pomyślenia
Kluczowy zawodnik
jerzyyyyyy
Zarejestrowany od: 1733 dni
Ilość komentarzy: 2460
Oceny: +8922
Kibicuje:
FC Baník Ostrava Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium Borussia Dortmund Juventus Turyn Inter Mediolan Górnik Zabrze GKS Katowice Polska
17.11.2015 / 19:12:10
Może tak być i będzie 40 drużyn , więcej meczy dłuższy Mundial xD