Wenger: Wykorzystaliśmy nadarzające się okazje

Ostatnia aktualizacja: 20/10/16 09:20, Komentarzy: 2

0
2

W środowy wieczór Arsenal Londyn rozgromił u siebie Łudogorec Razgrad 6:0 w meczu 3. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. - W drugiej części całkowicie zdominowaliśmy spotkanie i zdobyliśmy więcej goli. Nasi przeciwnicy dali z siebie wszystko w pierwszej połowie, a w drugiej byli już zmęczeni - wyjaśnił szkoleniowiec Kanonierów, Arsene Wenger.

Francuski trener w kilku zdaniach przeanalizował to starcie. - Szybko strzeliliśmy pierwszego gola i trochę odpuściliśmy. To nawet zabawne, że im więcej bramek mieliśmy na koncie, tym lepiej się broniliśmy. W pierwszej połowie rywale nam zagrażali, ich napastnicy wywoływali presję na naszych pomocnikach, co dało im dwie groźne sytuacje, jednak Ospina popisał się dobrymi interwencjami, za co mu dziękujemy - mówił.

- Mój zespół jest pewny siebie i dobrze zrównoważony. Stworzyliśmy sobie wiele okazji strzeleckich. Na razie trudno analizować, czy poprawiliśmy skuteczność, jednak zawsze chcemy strzelać więcej. Gramy ryzykownie i dlatego ważne jest, by wykorzystywać okazje - podsumował Wenger.

Po trzeciej kolejce liderem grupy A jest Arsenal, który ma na koncie tyle samo punktów co PSG, ale posiada lepszy bilans bramkowy.