betclic

Wenger zapewnia: Jesteśmy silni mentalnie

Ostatnia aktualizacja: 04/09/15 19:59, Komentarzy: 1

0
1
Fot. cjmac/Shutterstock

Arsene Wenger postanowił odpowiedzieć na krytykę Gary'ego Nevilla, który zakwestionował determinację "Kanonierów" i zarzucił im brak osobowości. Francuski menedżer zapewnił, że jego zespół jest silny mentalnie i w nowym sezonie Premier League może powalczyć o najwyższe cele. 

Francuz dodał również, że opinia Nevilla jest całkowicie błędna i przeciwko niej przemawiają wszelkie statystyki.

- Jeśli ktoś chce wyrazić jakąś opinię, powinien ją poprzeć odpowiednimi argumentami. W poprzednim roku zdobyliśmy Puchar Anglii i nie udałoby się to, gdyby nasz zespół nie był silny psychicznie. Właśnie dlatego nie zgadzam się z wypowiedzią Nevilla - powiedział Wenger cytowany przez "Mirror".

- Trzeba jednak szanować wszystkie opinie. Eksperci to ludzie, którzy przed kamerami wyrażają swoje zdanie. Muszę to zaakceptować, ponieważ to tylko słowa. Tak działa współczesny świat - dodał.

- Ktoś jednak musi podejmować ostateczne decyzje i brać za nie odpowiedzialność. Jeśli ekspert się pomyli, to po kilku miesiącach nikt nie zapyta go, dlaczego tak uważał. My musimy bronić swojego zdania i odpowiadać na ewentualne zarzuty. Taka jest praca trenera, trzeba zaakceptować to, że czasami ludzie są w błędzie, a innym razem mają rację. To część tego zawodu - zakończył.

Na inaugurację nowego sezonu w Anglii Arsenal pokonał Chelsea 1:0 w meczu o Tarczę Wspólnoty. Po czterech kolejkach w Premier League "Kanonierzy" znajdują się na szóstym miejscu w tabeli.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
schnor25
Zarejestrowany od: 1706 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8948
Kibicuje:
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
04.09.2015 / 21:39:17
Silni mentalnie? No to zobaczymy już niebawem tą siłę w starciach z Bayernem. A potem w 1/8 nie daj Bóg kolejny sprawdzian przeciwko Barsie.

Tabela