betclic

Wenger: Zwiększyć kontrole antydopingowe

Ostatnia aktualizacja: 19/11/15 17:44, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Shutterstock

Trener Arsenalu Londyn, Arsene Wenger powiedział, że jest gotowy do rozmowy z przedstawicielami angielskiego związku piłkarskiego na temat dopingu w piłce nożnej – poinformowało "BBC". Władze "The FA" w zeszłym tygodniu poprosiły go o złożenie wyjaśnień, dotyczących wywiadu, którego udzielił gazecie "L'Equipe". 66-letni menadżer stwierdził w nim, że wielu piłkarzy korzysta z dopingu.

– Jestem gotowy do rozmowy z angielskim związkiem piłkarskim. Zależy mi na tym, by kontrola antydopingowa była bardziej dokładna. Obecne działania są powierzchowne. Musimy rozwiązać ten problem – powiedział Wenger.

W październiku pozytywny wynik testu po kontroli antydopingowej wyszedł u pomocnika Dinama Zagrzeb, Arijana Ademiego. Macedończyk wystąpił w meczu Ligi Mistrzów, w którym jego drużyna pokonała Arsenal Lonyn 2:1.

Afery związane ze stosowaniem dopingu wyszły na jaw w lekkiej atletyce i kolarstwie. Myślenie, że w piłce nożnej ten problem nie istnieje, jest błędne. Gdy zawodnik zostanie przyłapany, powinien być ukarany. Jego klub również – dodał trener Arsenalu.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela