Werder Brema wygrał w Augsburgu

gemeinfrei, wikipedia
FC Augsburg przegrał u siebie z Werderem Brema 1:2 (0:0) w drugim niedzielnym spotkaniu dwunastej kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na WWK Arena goście objęli prowadzenie trzynaście minut po przerwie, kiedy to po kapitalnym długim podaniu Argentyńczyka Santiago Garcii, piłkę z kilku metrów skierował do siatki Peruwiańczyk Claudio Pizarro.

Jedenaście minut poźniej po świetnej asyście Austriaka Zlatko Junuzovica mocnym strzałem z pola karnego nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Fin Bartels. Miejscowi w doliczonym czasie gry za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Holendra Paula Verhaegha zdobyli gola kontaktowego, ale na wyrówanie zabrakło już czasu.

Werder dzięki czwartej wygranej w sezonie awansował na czternastą pozycję w tabeli. Zespół z Bawarii natomiast po ósmej porażce w bieżących rozgrywkach pozostał na dnie klasyfikacji.