betclic

Wiceprezes Lecha: Normalne, że piłkarze odchodzą

Ostatnia aktualizacja: 10/02/16 16:49, Komentarzy: 1

1
1
Fot. YouTube

Trzech piłkarzy w zimowym oknie transferowym sprowadził Lech Poznań. - Zawsze dokonując zakupów liczymy, że jesteśmy mocniejsi. Taki jest nasz cel. Nie chcę mówić, że jest super, ale boisko wszystko zweryfikuje - mówi cytowany przez oficjalną stronę klubową wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski, który podkreśla, że kadra drużyny na drugą część sezonu jest zamknięta.

W przerwie między meczami ligowymi lechici zakontraktowali trzech piłkarzy: Sisiego, Vladimir Volkov i Nicki Bille. Pierwsza dwójka związała się z Lechem umowami do końca czerwca, a ten ostatni podpisał dłuższy kontrakt, który będzie obowiązywał przez 2,5 roku. - Cała trójka to doświadczeni piłkarze, którzy potrafią grać pod presją. Im większa presja, tym więcej przyjemności sprawia im gra w piłkę. To ich napędza, dlatego zdecydowaliśmy się ich sprowadzić - przyznaje Rutkowski.

Zimą Lecha opuściło pięciu piłkarzy, którzy świętowali z nim w czerwcu 2015 roku zdobycie mistrzostwa Polski. - Powinniśmy się przyzwyczaić, że piłkarze przychodzą i odchodzą. To normalne. Zespół się rozwija, a nowi piłkarze wnoszą coś do drużyny - zaznacza wiceprezes Kolejorza, który jest zadowolony nie tylko z transferów, ale też młodych piłkarzy trenujących z pierwszym zespołem.

Podczas obozu w Hiszpanii z drużyną Jana Urbana pracowali Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Adam Makuchowski i Tomasz Dejewski. Pierwsza dwójka gra na pozycjach, na które zostali sprowadzeni nowi zawodnicy. Gumny podobnie jak Volkov gra na lewej stronie obrony, a Jóźwiak tak jak Sisi na skrzydle. - Zanim myślimy o transferach patrzymy kto jest w akademii. wprowadzenie wychowanka trwa jednak trochę czasu. Linetty, Kędziora i Kownacki zanim wywalczyli sobie skład potrzebowali rok, a nawet półtora roku. Volkov i Sisi mają umowy na sześć miesięcy i ich transfery nie wykluczają gry młodych piłkarzy - zaznacza Rutkowski.

Obaj - zarówno Gumny jak i Jóźwiak - mają jeszcze ważne kontrakty z Lechem do czerwca 2017 roku. Rok wcześniej kończą się umowy Szymona Pawłowskiego, Krzysztofa Kotorowskiego, Marcina Kamińskiego i Gergo Lovrencsicsa. - Ze wszystkimi rozmawiamy. Nie ukrywam, że jesteśmy blisko podpisania nowej umowy z Szymonem. Mam nadzieję, że to kwestia tygodnia, może dwóch - mówi w wiceprezes mistrza Polski.

Źródło: lechpoznan.pl
Dodaj komentarz
Junior starszy
Papparira1
Zarejestrowany od: 968 dni
Ilość komentarzy: 254
Oceny: +1426
Kibicuje:
Polska
10.02.2016 / 17:42:11
Jaki ten żydek jest żałosny.Kto go w ogóle jeszcze o cokolwiek wypytuje.