Wielki sukces Polaka za oceanem. Były piłkarz Lecha sięgnął po prestiżowe trofeum [WIDEO]

Źródło: Twitter / @PHXRisingFC
Spory sukces w Stanach Zjednoczonych odniósł Dariusz Formella. Jego drużyna została mistrzem zaplecza Major League Soccer.
Dariusz Formella reprezentował barwy wielu klubów Ekstraklasy. Zaczynał w Arce Gdynia, by w 2013 roku przenieść się do Lecha Poznań. Pięć lat później był z kolei bohaterem transferu do Rakowa Częstochowa.
W 2019 roku skrzydłowy zdecydował się na radykalną zmianę otoczenia. Wyjechał bowiem do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuuje piłkarską karierę do dziś. Na początku Formella grał dla Sacramento Republic, później przywdziewał trykot Oakland Roots, a od lipca jest zawodnikiem Phoenix Rising.
Właśnie z ostatnią z ekip Polak osiągnął duży sukces. W poniedziałek jego klub został mistrzem USL Championship, zaplecza MLS. W finale play-offów Phoenix Rising pokonali Charleston Battery.
Drużyna Formelli przegrywała od 36. minuty po bramce Nicka Markanicha. W 90. minucie John Stenberg wyrównał stan rywalizacji. W dogrywce nie padł żaden gol, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w której Charleston Battery przegrali 2:3.
28-letni Polak wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Nie udało mu się zanotować żadnego spektakularnego zagrania, w związku z czym został zmieniony w 71. minucie gry. Nie mogło mu to jednak przeszkodzić we wzięciu udziału w mistrzowskiej fecie.
Dariusz Formella rozegrał w barwach Phoenix Rising 16 spotkań, w których strzelił sześć goli. Poniedziałkowa wygrana nie oznacza promocji jego ekipy do MLS. Jest ona jednak jednym z faworytów do dołączenia do amerykańskiej ekstraklasy w najbliższych latach.
Phoenix Rising - Charleston Battery 1:1 (k. 2:3)
Michał Boncler13 Nov 2023 · 17:20
Źródło: Twitter