Wielkie popisy w Meczu Gwiazd NBA! Spektakularny rekord Jaysona Tatuma [WIDEO]

Efektowne widowisko w Meczu Gwiazd NBA. Drużyna Giannisa Antetokounpo wygrała z ekipą LeBrona Jamesa 184:174.
Podobnie jak w poprzednim roku spotkanie odbywało się według osobliwych zasad. Każda kwarta rozpoczynała się od 0:0. Kto ją wygrał, wygrywał pieniądze na cele charytatywne. Do zwycięstwa w meczu potrzebna była liczba punktów prowadzącego zespołu po trzeciej kwarcie i jeszcze 24 oczka w ostatniej czesci gry.
Występ Antetokounpo z powodu kontuzji był symboliczny - wziął udział zaledwie w jednej akcji. Niewiele grał też oszczędzany LeBron James.
MVP spotkania wybrano Jaysona Tatuma, który dla drużyny Antetokounpo zdobył aż 55 punktów. To rekord w historii Meczów Gwiazd. Do tej pory rekordzistą był Anthony Davis, który w 2017 roku rzucił 52 punkty.
W trakcie gry widzowie oglądali mnóstwo popisów i efektownych akcji, za to obrona praktycznie nie istniała. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 46:46. W drugiej i trzeciej drużyna Antetokounpo zapewniła sobie komfort na ostatnią część gry. Zwyciężała 53:46 i 59:49, co zapewniło jej siedemnaście punktów przewagi. Choć drużyna Jamesa odrobiła nieco strat, to nie była w stanie doprowadzić do zaciętej końcówki. Ekipa Antetokounpo wygrała 184:175.
Team LeBron — Team Giannis 175:184 (46:46, 46:53, 49:59, 34:26)
Marcin Karbowski20 Feb 2023 · 07:21
Źródło: probasket.pl