Williams znów za silna, finał nie dla Radwańskiej. Ale Polka i tak awansuje... w rankingu

Ostatnia aktualizacja: 19/03/16 07:44, Komentarzy: 10

0
10

Serena Williams pokonała Agnieszkę Radwańską w półfinale turnieju w Indian Wells. Mimo to Polka w poniedziałek awansuje na drugie miejsce w rankingu WTA.

Mecz, co zaskakujące dla części komentatorów, okazał się nie tylko wyrównany - krakowianka miała wręcz realne szanse na zwycięstwo. W pierwszej partii prowadziła 2:0, potem 4:1. Williams wyglądała nie niezbyt skoncentrowaną, co Polka skwapliwie wykorzystywała.

Amerykanka otrząsnęła się jednak z niemocy i zaczęła punktować z większą regularnością. Efekt? Przy stanie 4:2 dla Radwańskiej rywalka wygrała siedem kolejnych gemów, triumfując w pierwszym secie 6:4 i zaczynając drugi od prowadzenia 3:0.

Później jednak role się odwróciły, to Polka odrobiła straty i było 5:5. Po chwili krakowska tenisistka przełamała rywalkę, wyszła na prowadzenie i... poważnie zirytowała Williams. Ta w odpowiedzi zaprezentowała koncert gry, doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała i cały mecz zakończył się w dwóch setach.

Półfinał turnieju w Indian Wells i tak oznacza dla Radwańskiej awans w rankingu WTA. Polka wyprzedzi Angelique Kerber i zostanie drugą rakietą świata.
Źródło: sport.pl