betclic

Poważne problemy Michała Winiarskiego

Ostatnia aktualizacja: 28/10/15 14:41, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Zorro2212, wikicommons

Michał Winiarski zmaga się z poważną kontuzją kręgosłupa. Nie wiadomo, kiedy wróci na boisko - pisze "Gazeta Wyborcza".

W połowie września Winiarskiemu odnowił się uraz kręgosłupa, którego doznał w meczu z Iranem na zeszłorocznych mistrzostwach świata. Wtedy ból tłumiono lekami, żeby zawodnik mógł pomóc reprezentacji w walce o medale, ale to było tylko doraźne rozwiązanie. Być może gra z tzw. blokadą przyczyniła się do dalszych kłopotów 32-letniego siatkarza. Ból uniemożliwia mu normalne treningi i grę.

Winiarski twierdzi, że nie zamierza kończyć kariery. Także lekarze wysyłają uspokajające komunikaty, ale jednocześnie przestrzegają, że zawodnik nie może być dalej eksploatowany ponad miarę. W ostatnich latach Winiarski i wielu innych czołowych polskich siatkarzy grali niemal przez cały rok - najpierw w lidze, a potem w licznych rozgrywkach reprezentacji. Czasu na odpoczynek praktycznie nie było, co odbiło się na ich zdrowiu. W trosce o nie Winiarski postanowił zrezygnować z dalszej gry w drużynie biało-czerwonych.

Na razie siatkarza Skry Bełchatów czeka też dłuższa przerwa w grze. Do gry wróci najwcześniej w styczniu przyszłego roku.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Dodaj komentarz
Junior starszy
Adam01
Zarejestrowany od: 884 dni
Ilość komentarzy: 284
Oceny: +2082
Kibicuje:
Manchester United Polska Zawisza Bydgoszcz
28.10.2015 / 16:51:14
Winiar wracaj do zdrowia!