betclic

Wisła nie uznaje decyzji ws Cierzniaka

Ostatnia aktualizacja: 03/03/16 17:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Wisła Kraków nie uznaje decyzji Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych w sprawie rozwiązania kontraktu Radosława Cierzniaka z winy klubu.

W środę uwzględniono wniosek zawodnika o rozwiązanie kontraktu z winy klubu, nadając orzeczeniu rygor natychmiastowej wykonalności. Krakowski klub nie zgodził się jednak z takim podejściem do sprawy.

"Wisła Kraków SA kategorycznie sprzeciwia się decyzji Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych, działającej jako organ Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zawodnika Radosława Cierzniaka. Stanowczo protestujemy przeciwko sytuacji, w której decyzje podejmowane są bez uwzględnienia wniosków wszystkich zainteresowanych stron - w tym przypadku bez uwzględnienia wniosków naszego klubu i z naruszeniem procedury, stworzonej przecież właśnie przez Polski Związek Piłki Nożnej" - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy.

"Orzeczenie nie jest prawomocne. W związku z tym Wisła Kraków SA bezwzględnie i z pełnym przekonaniem wniesie zdecydowane odwołanie od decyzji Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych. Krakowski klub jest również gotowy i zdeterminowany do dalszych działań, włącznie z wykorzystaniem arbitrażu międzynarodowego i wystąpieniem na drogę sądową (...). Zgodnie z przedstawionym stanowiskiem Wisły Kraków SA uważamy, iż Radosław Cierzniak pozostaje zawodnikiem naszego klubu, którego do 30 czerwca bieżącego roku obowiązuje ważny kontrakt"- głosi dalej oświadczenie.

Bramkarz zimą podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Na jego mocy w barwach stołecznej drużyny będzie występować od lipca.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!