Wisła Płock pokonała niemieckiego giganta w LM piłkarzy ręcznych

Dziurek/Shutterstock
Wisła Płock po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonała jedną z najbardziej utytułowanych niemieckich drużyn, THW Kiel, 24:22.

Polski zespół zaczął bardzo dobrze i odważnie, a faworyzowani Niemcy popełniali błędy. Gdyby nie fatalna skuteczność płocczan w końcówce pierwszej połowy, wynik do przerwy mógłby być zdecydowanie lepszy. Do szatni to Kiel schodziło z prowadzeniem 13:12.

W drugiej odsłonie początkowo szczypiorniści Wisły znowu byli bardzo nieskuteczni, a kapitalną partię rozgrywał bramkarz rywali. Na szczęście Niemcy mylili się równie często pod naszą bramką. Dopiero końcowe minuty przyniosły rozstrzygnięcie. Polacy wyszli na trzybramkowe prowadzenie - 20:17 - i nie oddali go do końca, wygrywając ostatecznie 24:22.

To dopiero pierwsze zwycięstwo Wisły Płock w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, która z remisem oraz czterema porażkami zajmuje przedostanie miejsce w grupie A.