Włochy: Pescara awansowała do Serie A

Ostatnia aktualizacja: 10/06/16 09:12, Komentarzy: 0

0
0

Pescara Calcio w rewanżowym spotkaniu baraży o awans do Serie A zremisowała na wyjeździe 1:1 z Trapani Calcio. Dzięki temu "Delfini" wywalczyli awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, bo pierwszy mecz zakończył się ich wygraną 2:0.

Pierwszego gola na Stadio Polisportivo Provinciale strzelił dla gospodarzy Nicola Citro w piątej minucie gry. Do wyrównania doprowadził dziesięć minut po przerwie Valerio Verre.

Trapani od 64. minuty spotkania musiało grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy Gennaro Scognamiglio.

Drużyna prowadzona przez Massimo Oddo jest trzecim beniaminkiem Serie A. Wcześniej bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech wywalczyły Cagliari Calcio i FC Crotone.

Pescara ostatni raz występowała w Serie A w sezonie 2012/13. Zajęła wtedy ostatnie miejsce w tabeli.