betclic

Włókniarz zgłosił gotowość do jazdy w PGE Ekstralidze

Ostatnia aktualizacja: 01/10/16 21:22, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Włókniarz Częstochowa wystartuje w przyszłorocznych zmaganiach PGE Ekstraligi - poinformowali czterokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

- W poniedziałek do naszego klubu wpłynęło zapytanie dotyczące przystąpienia Włókniarza Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017. Na udzielenie odpowiedzi dostaliśmy siedem dni. Patrząc na sytuację finansową klubu, mogliśmy podjąć decyzję zaraz po wpłynięciu zapytania - przyznał prezes Włókniarza Michał Świącik.

- Zdając sobie sprawę z powagi decyzji, jaką podejmujemy, wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie na dopięcie wielu ważnych spraw. Kluczowe dla nas jest zdanie środowiska żużlowego, kibiców, sponsorów i władz miasta. Częstochowa zasługuje na Ekstraligę i to jest pewne. Mamy wspaniałych kibiców, piękny stadion SGP Arena, tradycje, oddanych działaczy i co najważniejsze władze miasta, którym zależy na sporcie w najwyższym krajowym wydaniu - wyjaśniał sternik "Lwów".

- Jako Stowarzyszenie CKM Włókniarz, pokazaliśmy w zeszłym roku, organizując wspólnie z WTS Wrocław rundę play off, że organizacyjnie jesteśmy gotowi na największe imprezy żużlowe w kraju. Wszystkie powyższe sprawy plus stabilność finansowa klubu, dają nam gwarancję wypełnienia wszelkich wyzwań, jakie stawia przed Włókniarzem start w najwyższej fazie rozgrywek w sezonie 2017 - kontynuował prezes częstochowskiej drużyny.

- Zarząd klubu podjął decyzję o przystąpieniu klubu CKM Włókniarz Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017. Przed nami teraz procedura weryfikacyjna do której oczywiście jesteśmy przygotowani - podsumował Świącik.

(za wlokniarz.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!