Włosi pokonali Albanię. Wielki wyczyn Buffona - rozegrał tysięczny mecz w swojej karierze

photoplanet.am/Shutterstock
Reprezentacja Włoch pokonała Albanię 2:0 w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. Niezwykły jubileusz obchodził Gianluigi Buffon. Dla legendarnego bramkarza był to tysięczny mecz o stawkę w jego karierze.

612 spotkań w barwach Juventusu, 220 dla Parmy i 168 występów w narodowej koszulce - to bilans 39-letniego golkipera. Pierwszy raz w seniorskiej drużynie Gianluigi Buffon zagrał 1 listopada 1995 roku.

Włosi pokonali dzisiaj Albanię 2:0. Pierwszego gola dla drużyny Giampiero Ventury strzelił w 12. minucie Daniele De Rossi z rzutu karnego. Drugie trafienie w 71. minucie dołożył z kolei Ciro Immobile.

Warto także wspomnieć, że spotkanie na kilka chwil zostało przerwane przez Marca Olivera z powodu rac rzuconych na boisko.

W innym spotkaniu tej grupy eliminacyjnej reprezentacja Hiszpanii pokonała Izrael 4:1. Na Estadio Municipal El Molinon dwa gole w pierwszej połowie strzelali kolejno David Silva w 13., oraz Vitolo w doliczonym czasie gry. Po przerwie w 51. minucie trafienie na swoje konto zapisał Diego Costa, a wynik meczu ustalił tuż przed jego zakończeniem Isco.

Swoje spotkanie wygrała także Macedonia, która rozbiła na wyjeździe Liechtenstein 3:0.

Po tej serii gier liderem grupy G jest Hiszpania, która ma na koncie tyle samo punktów co drudzy Włosi. Trzecią pozycję z dziewięcioma punktami zajmuje Izrael, a na następnych lokatach plasują się odpowiednio Albania, Macedonia i Liechtenstein.