Włosi przegrali z Francją, Donnarumma zadebiutował w kadrze

Ostatnia aktualizacja: 02/09/16 10:00, Komentarzy: 2

0
2

Piłkarska reprezentacja Italii przegrała w meczu towarzyskim z Francją 1:3 (1:2). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się na Stadio San Nicola w Bari. Arbitrem głównym tych zawodów był Holender, Bjorn Kuipers.

Na listę strzelców po stronie Trójkolorowych wpisywali się odpowiednio Anthony Martial, Olivier Giroud oraz mający polskie korzenie Layvin Kurzawa. 23-letni obrońca definitywnie wynik rywalizacji ustalił na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla Włochów strzelił Graziano Pelle. Dla snajpera chińskiego Shandong Luneng Taishan była to ósma bramka w narodowych barwach.

Warto także zaznaczyć, że w tym spotkaniu swój debiut w kadrze zanotował 17-letni Gianluigi Donnarumma, który w przerwie zmienił Gianluigiego Buffona.

Teraz przed oboma zespołami walka o miejsca premiowane grą na mundialu w Rosji. Włochy swój pierwszy mecz w eliminacjach mistrzostw świata 2018 rozegrają już 5 września z Izraelem, z kolei Francja dzień później zmierzy się z Białorusią.