betclic

Włoskie media o Błaszczykowskim: Dobry strzał

Ostatnia aktualizacja: 01/09/15 09:17, Komentarzy: 4

18
4
Fot. mgilert / Shutterstock.com

"Dobry strzał", "mocne zagranie" Fiorentiny - tak włoskie media komentują przejście Jakuba Błaszczykowskiego do włoskiego klubu.

Polski skrzydłowy trafił do stolicy Toskanii na zasadzie rocznego wypożyczenia z Borussii Dortmund. Fiorentina zapłaci za nie milion euro. Jeśli włoski klub będzie chciał zatrzymać Polaka, to będzie musiała dopłacić kolejne sześć milionów. 

"La Gazzetta dello Sport" podkreśla, że sprowadzenie Polaka do Florencji to "prawdziwie trudne przedsięwzięcie zakończone sukcesem". 

Największy włoski dziennik podkreśla, że Błaszczykowski to jedna z najważniejszych postaci najlepszych lat Borussii Dortmund. Gazeta przypomina o niedawnej kontuzji Polaka, która przez dłuższy czas nie pozwalała mu wychodzić na boisko. W artykule przeczytamy też, że mimo udanego powrotu "trafił na margines projektu" nowego trenera niemieckiego klubu Thomasa Tuchela. 

Florencki dziennik "La Nazione" z przymrużeniem oka pisze, że polski piłkarz ma wyjątkową "słabość" do strzelania goli. 

"Kuba chce dalej je strzelać, marzyć i rozbudzać marzenia" - pisze gazeta. Gazeta radzi, by właśnie tak nazywać nowego piłkarza, a nie używać zbyt trudnego do wymówienia nazwiska. Informuje również o wielkim entuzjazmie towarzyszącym przyjazdowi Polaka do stolicy Toskanii. 


"La Repubblica" pisze z kolei, że pojawienie się Błaszczykowskiego we Fiorentinie to "niespodzianka", jaką na zamknięcie okna transferowego zafundował wszystkim florencki klub. 

Dziennik ten dodaje, że po obowiązkach w polskiej reprezentacji Błaszczykowski będzie zapewne do dyspozycji 13 września, gdy jego nowy klub w rozgrywkach Serie A spotka się z Genoą. 

Media zwracają także uwagę na ogromne doświadczenie i "zaszczytną przeszłość" polskiego piłkarza.
Źródło: wp.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kamilcieslar1999
Zarejestrowany od: 905 dni
Ilość komentarzy: 2766
Oceny: +8507
Kibicuje:
Manchester United Newcastle United Napoli Holandia Polska Besiktas JK Śląsk Wrocław Krasnodar
01.09.2015 / 13:41:56
Seria A była dobrym kierunkiem i jak dla mnie mógłby tu już grać do zakończenia kariery.
Solidny ligowiec
makaoq6
Zarejestrowany od: 891 dni
Ilość komentarzy: 1746
Oceny: +9299
Kibicuje:
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Legia Warszawa Polska Real Madryt
01.09.2015 / 11:58:12
Gdyby nie to że go zmarnowali ostatnio w BVB i te kontuzje byłby spokojnie kluczowym zawodnikiem w Niemczech. Tak to musi szukać szczęścia we Włoszech no i na pewno je znajdzie!
Solidny ligowiec
GeruBVB
Zarejestrowany od: 1251 dni
Ilość komentarzy: 822
Oceny: +4282
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund GKS Jastrzębie Zdrój
01.09.2015 / 12:42:07
Kto go w BVB zmarnowal? TT chyba go uratowal, co mial wystawiac Kube mimo, ze w przeciagu przygotowan 2 razy zlapal kontuzje?
Junior starszy
misiu325
Zarejestrowany od: 793 dni
Ilość komentarzy: 287
Oceny: +1209
Kibicuje:
Liverpool FC FC Barcelona
01.09.2015 / 11:33:42
Kuba jest świetnym piłkarzem i każdy kibic reprezentacji się z tym zgodzi. Potrzebuje tylko szansy na "odbudowanie się" w klubie ,w którym trener pozwoli mu grać

Tabela