Włoszczowska bez medalu MŚ

Jean-Francois Rivard / Shutterstock.com
Maja Włoszczowska zajęła szóste miejsce w wyścigu elity kobiet na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim, które są rozgrywane w Andorze.

Polka, która w 2010 roku została mistrzynią świata, na półmetku rywalizacji zajmowała trzecie miejsce, ale w drugiej części wyścigu dała się wyprzedzić rywalkom. Polka poniosła spore straty przez problemy z rowerem. Ostatecznie do mety dotarła na szóstym miejscu.

Mistrzynią świata została Pauline Ferrand z Francji. 23-letnia zawodniczka może pochwalić się niezwykłym osiągnięciem. Jest aktualną mistrzynią świata w wyścigu ze startu wspólnego na szosie, w kolarstwie przełajowym oraz w MTB. Srebrny medal wywalczyła Rosjanka Irina Kalentiewa, a brąz Ukrainka Jona Biełomojna.