betclic

Woffinden wygrał GP Polski na Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 14/05/16 21:50, Komentarzy: 2

1
2
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Tai Woffinden wygrał sobotnie Grand Prix Polski w Warszawie. Broniący tytułu Brytyjczyk w finale pokonał Amerykanina Grega Hancocka, Słoweńca Mateja Zagara i Australijczyka Chrisa Holdera. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski odpadli w półfinałach.

Wychowanek Stali Gorzów oraz indywidualny mistrz Polski wygrali po dwa wyścigi i każdy z nich zakończył turniej z dorobkiem dziesięciu punktów. W walce o finał pogubili się jednak na starcie i nie byli już w stanie odrobić strat.

Bliski występu w półfinale był Patryk Dudek. Startujący z dziką kartą wychowanek Falubazu wygrał ostatni ze swoich pięciu biegów i z ośmioma punktami w dorobku zajął ostatecznie dziewiąte miejsce.

Najsłabiej z reprezentantów Polski wypadł Piotr Pawlicki. Wychowanek Unii Leszno zaliczył trzy upadki, ale kontynuował zawody i zdołał wywalczyć cztery punkty, co dało mu w efekcie piętnastą lokatę.

* * * * * *

Wyniki GP Polski:

Półfinał I: Hancock, Holder, Janowski, Lindgren.

Półfinał II: Zagar, Woffinden, Lindbaeck, Zmarzlik.

Finał: Woffinden, Hancock, Zagar, Holder.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
kibol95
Zarejestrowany od: 416 dni
Ilość komentarzy: 657
Oceny: +5261
Kibicuje:
Śląsk Wrocław
15.05.2016 / 00:23:49
Klasa Tajskiego - nie tacy słaby Polacy z czwartego pola w dwa wyścigi zdobyli punkt. On wygrał bieg.
Junior
Jaus
Zarejestrowany od: 684 dni
Ilość komentarzy: 111
Oceny: +676
Kibicuje:
Polska Atlético Madryt
15.05.2016 / 00:16:43
Woffy jest niesamowicie dobry :) Początek super, później coś nie grało, niby trochę zagubiony na torze, ale rzutem na taśmę wjechał do półfinału. W półfinale i finale brał te pola, które zostały i na koniec i tak wygrywa! Polacy całkiem nieźle, tylko jeszcze o ten rok, dwa za młodzi w GP :) Ale widać, że będzie dobrze :)