Wolfsburg bez Błaszczykowskiego przegrał z RB Lipsk

Mitch Gunn/Shutterstock
W drugim niedzielnym spotkaniu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi Wolfsburg przegrał 0:1 z beniaminkiem, RasenBallsport Leipzig. W barwach Wilków nie zagrał Jakub Błaszczykowski, który zmaga się z urazem pleców.

Pomocnik reprezentacji Polski po meczach z Danią (3:2) i Armenią (2:1) narzeka na ból pleców, więc trener Dieter Hecking zadecydował, że zabraknie go w kadrze na to spotkanie.

Jedyny gol w tym starciu padł w 71. minucie za sprawą Emila Forsberga, który zrehabilitował się za sytuację z 18. minuty, kiedy to nie wykorzystał rzutu karnego. Tym razem został obsłużony przez Yussufa Poulsena i bez problemów pokonał golkipera Wilków.

Po tym starciu zespół z Lipska awansował na trzecią pozycję, natomiast Wolfsburg jest 14.